Co oznacza przeznaczenie działki w Studium?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o nieruchomościach. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!

  • zuzaa_87

    Warto jak najbardziej zapoznać się z raportami terenu jaki planujemy zagospodarować. Można to w prosty i tani sposób sprawdzić na http://www.ongeo.pl/raporty Wolę sprawdzić jakie są uwarunkowania danego terenu. Czy są jakieś miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Czy występują jakieś osuwiska lub jakie jest zaludnienie danego obszaru i natężenie hałasu. Jeśli myślimy o nowej inwestycji to myślę, że takie analizy trzeba również wziąć pod uwagę.

  • Elektra

    Mam pytanie

    Czy są jakieś kryteria obiektywne na podstawie których gmina zamienia w studium dzialke rolna na budowlana na wniosek strony zainteresowanej? W przypadku WZ – warunki zabudowy – jest to określone.
    Na jakiej podstawie wójt odrzuca lub akceptuje wniosek w przypadku studium? Mam dzialke z dostępem do drogi z 2 stron, dostępem do prądu, woda, nieczystości – w planie studnia i szambo- tak mają wszyscy sąsiedzi, najbliższy dom jest oddalony około 200 metrów od działki. Moja dzialke przedzielaj jeszcze 2 inne działki od tej na której stoi budynek sasiada. Gmina odrzuciła już dwukrotnie mój wniosek podając że jest zbyt duża odległość do najbliższego sąsiada. W okolicy są jeszcze inne budynki. Moja działka ma klasę V geodeta stwierdziła że nadaje się tylko na zabudowę, jest bezużyteczne i ze nie powinno byc z wpisaniem jej jako budowlana w studium, co zreszta zglosilam do gminy. Czy jest jakiś sposób żeby podważyć decyzję wójta?