Inwestowanie w nieruchomości poprzez spółkę z o.o.

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o nieruchomościach. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!

 • Krzysztof Dz

  PrZystępny artykuł. Tak z ciekawości, na jakich warunkach banki dają takim spółkom kredyt?

 • Paweł Milewski

  Jak można uniknąć obniżania zdolności kredytowej przy zakupie na sp. z o.o., skoro tak naprawdę kredyt jest brany przez udziałowców? Chyba, że masz bardziej rozbudowaną strukturę tj. kilku udziałowców, w tym osoby prawne? Tak naprawdę podpisując umowę kredytową i tak poręczasz kredyt własnym majątkiem, więc ciężko byłoby uniknąć odpowiedzialności. Takie procedury na pewno obowiązują w IDEA BANK, po 3 miesiącach działalności sp. z o.o. otrzymalismy limit w rachunku.

 • http://chocolove.pl/ ChocoLove.pl

  A jak wygląda sprawa, gdy chcemy kupić mieszkanie za gotówkę?
  Wiem, że można pożyczyć spółce pieniądze, ale bałabym się pozbywać tak dużego kapitału na rzecz spółki, która może np. zbankrutować, a wtedy w wyniku likwidacji dochodzi do utraty nieruchomości i innych środków materialnych.
  Czy w takim wypadku zakup nieruchomości pod wynajem jest najbardziej optymalny w spółce, czy lepiej kupować jako osoba prywatna?

  • admin

   W moje opinii łatwiej wyegzekwować długi od osoby fizycznej, niż od spółki z o.o., zresztą wierzyciele zwykle szukają przede wszystkim majątku prywatnego, który trudno zabezpieczyć przed utratą. Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem w ramach spółki kapitałowej daje większe możliwości optymalizacji podatkowej. Warto jednak rozważyć wszystki kwestie z tym związane. 

 • Tomasz Raganowicz

  Możesz przybliżyć to stwierdzenie?
  „Załóżmy, że spółka rozlicza CIT (podatek dochodowy od osób prawnych) kwartalnie. Jeśli zarobi kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysięcy złotych w kwartale i spożytkuje te pieniądze na realizację inwestycji, to podmiot nie płaci CIT-u, póki nie zrealizuje do końca inwestycji”
  O jakiego rodzaju inwestycjach mówisz?

  Np. remont mieszkania, zwiększa tylko odpis amortyzacyjny, nie jest kosztem.
  Inwestowanie na rynku kapitałowym też nie będzie kosztem w momencie kupna, lecz w momencie sprzedaży udziałów.

  Jakiego rodzaju inwestycje jesteś w stanie odpisać od CIT-u w momencie jej zrealizowania?
  Pozdrawiam