Jak odrolnić III klasę?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o nieruchomościach. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!

 • Chris Lepski

  wlasnie w cos podobnego sie wpakowalem, nabylem grunty rolne po atrakcyjnej cenie, podzielilem ale nie odralnialem ipo zmianie przepisow kupujacy ma sporo problemow by moc sie wybudowac cos pogarsza atrakcyjnosc inwestowania w grunty III kategorii. Pozostaje mi tylko czekac na nowelizacje przepisow badz sprzedac dzialke rolnikowi

  • http://www.rafallucki.pl/ Rafał Łucki

   Prześlij na maila lokalizację, zerknę może coś poradzę. Pozdrawiam,

 • Magda

  A czy należy odrolniac działkę które jest oznaczona symbolem ZN?( tereny zieleni)dodam że chciałabym przekształcić niewielka część na działkę budowlaną (jako że istnieje plan zagospodarowania przestrzennego muszę składać wniosek o zmianę w studium uwarunkowań) nie mogę nigdzie jednak znaleźć informacji czy taka działka też podlega odrolnieniu gdyż de facto na niej w tym momencie rośnie zboże.

  • http://www.rafallucki.pl/ Rafał Łucki

   Jeśli w planie miejscowym jest ZN to w tej chwili działka jest przeznaczona pod zieleń. W takim przypadku jej „odrolnienie” może nastąpić wyłącznie poprzez zmianę tego planu, jednak przyszła funkcja musi być zgodna ze Studium uwarunkowań i kierunków zagosp. przestrz., a więc prawdopodobnie najpierw gmina musi zmienić Studium, a następnie plan miejscowy.

 • sdfuigbdfig

  mam pytanie, jak znaleźć pracę na wysokim stanowisku z wysoką wypłatą, najlepiej zarząd albo dyrektor w dużej firmie? aktualnie studiuję, mam tylko to co zaoszczędzę ze stypendiów, nie mogę znaleźć pracy i nie mam zdolności kredytowej. Od pewnego czasu ograniczam wydatki do minimum, i muszę zaczekać jeszcze rok do założenia spółki i rozpoczęcia inwestycji, chciałbym przyspieszyć proces, a dobry etat bardzo by w tym pomógł.

 • sanderson

  Witam serdecznie.
  Dla działki rolnej, która w studium uwarunkowań jest w połowie przeznaczona jako tereny krajobrazowo-przyrodnicze, czyli nie nadające się pod zabudowę jest obecnie projektowany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Złożyłam w trakcie projektowania wniosek o zaliczenie tej działki jako nadającą się pod zabudowę, jednak pracownik urzędu podał, że zapewne plan będzie tożsamy ze studium uwarunkowań. Czy mogę w jakikolwiek sposób to zmienić inaczej przed ostatecznym ustaleniem miejscowego planu zagospodarowania? Jeśli nie, to czy już teraz mam pisać wniosek o zmiany w studium uwarunkowań? (Kolejne pytanie, czy będzie to w ogóle rozpatrywane, bo urzędnik kręcił nosem :/). Będę niesamowicie wdzięczna za odpowiedź i jakiekolwiek wskazówki.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Sandra

  • http://www.rafallucki.pl/ Rafał Łucki

   Proszę złożyć wniosek na etapie sporządzania planu miejscowego oraz uwagę do planu na etapie wyłożenia, jeśli wniosek nie zostanie rozpatrzony pozytywnie. Ponadto proszę podesłać mi przez „Kontakt” dane działki, czyli jej nr i lokalizację. Jeśli studium jest dostępne na BIP-iee gminy, (a zwykle jest) to zerknę na ten temat, napiszę jakie są szanse i rozwiązania.

 • Monika

  Witam,
  Przede wszystkim chce podziekowac za bardzo przydatne informacje zawarte na blogu.
  Mam pytanie, dla dzialki, ktora w obecnym planie zagospodarowania przestrzennego jest dzialka rolna klasy III, istnieje juz przygotowane studium, wedlug ktorego bedzie to dzialka z przeznaczeniem pod zabudowe mieszkaniowa i mieszkaniowa z funkcja pensjonatowa. Jakie sa szanse na wczesniejsze uzyskanie pozwolenia na budowe na takiej dzialce? Czy jedyna mozliwoscia jest czekanie na uchwalenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego?
  Pozdrawiam
  Monika

  • http://www.rafallucki.pl/ Rafał Łucki

   Jeśli na tej działce obowiązuje obecnie plan miejscowy to nie ma innej możliwości jak zmiana tego planu.